• Musiikki
  • Yleisötapahtumat

Kulmaklubi: Taiteiden yön keikkakimara

28.08.2026 18:00 - 21:00

Kulttuurikonttori, Lukiokatu 16, 13100 Hämeenlinna

Konttorin Kulman lauluntekijöiden ilta eli Kulmaklubi avaa syyskauden tuttuun tapaan Taiteiden yön keikkakimaralla, jossa kuullaan neljää eri laulaja-lauluntekijäkokoonpanoa.

Aikataulu:

klo 11 Kulttuurikonttori aukeaa –> tervetuloa tutustumaan näyttelyyn, myymälään ja taidelainaamoon!

klo 18 Noo

klo 18.30 Hanna Hysch!

pieni tauko

klo 19.15 Ikoivisto

pieni tauko

klo 20.00 Eljas Riekkola & Mukavat alusvaatteet

klo 21 tapahtuma päättyy

Muilla syksyn klubeilla illan ohjelmassa on 2 lauluntekijän keikka sekä open stage -osuus, jossa kuka tahansa voi esittää oman biisinsä matalalla kynnyksellä.

Seuraavat klubi-illat perjantaisin klo 18-21:

18.9.2026 Erno Liukkonen + Emmy June + Open stage

30.10.2026 Albert Koski + Itkupillit + Open stage

4.12.2026 drybay + velli + Open stage

Kulmaklubia järjestetään paikallisten vapaaehtoisten voimin yhteistyössä Kulttuurikonttorin ja Lauluntekijäyhdistys Kertsin kanssa. Avajaisklubi on osa Taiteiden yön ohjelmaa.

Konttorin kulma on Konttorin gallerian yhteydessä toimiva intiimi ja tunnelmallinen musiikkia ja esittävää taidetta mahdollistava nurkkaus. Kulmassa koet säännöllisiä lauluntekijöiden iltoja, performansseja, burleskia ja teatteria, unohtamatta kokeellisia esityksiä ja taiteen muotoja.

Hintatiedot

Maksuton tapahtuma

Järjestäjä

Kulmaklubi

Neljä lauluntekijää esiintyy Kulmaklubin keikkakim

Lisää tapahtumia